Najmodniejsze kreakcje ślubne

Najważniejszym wyborem i trudem dla każdej kobiety jest odpowiednia suknia ślubna. Ze względu na ilość oraz różnorodność sukien, kobiety często spędzają wiele godzin, zanim w końcu odnajdą „tę jedyną”. Dlatego też poszukiwania sukni ślubnej warto rozpocząć dużo wcześniej. Jeśli marzysz o sukni stworzonej specjalnie dla ciebie musisz złożyć zamówienie odpowiednio wcześnie, czasami nawet rok wcześniej gdyż znane salony mają odległe terminy. Nawet jeśli zamierzasz kupić gotową suknię, pamiętaj iż będzie należało wykonać drobne poprawki by idealnie dopasować suknię do twojej sylwetki.

Dobór sukni ślubnej zależy od charakteru kobiety, jej usposobienia i temperamentu. Ważne, aby kobieta przy doborze sukni zwracała uwagę na swoją sylwetkę i urodę. Są kroje, które są raczej ponadczasowe, a Panna Młoda zawsze wygląda pięknie i modnie. Takim przykładem jest oczywiście tzw. „rybka”. Suknia, która jest dopasowana do sylwetki kobiety, a na wysokości kolan następuje rozszerzenie, gdzie materiał frywolnie sunie się po ziemi. Popularne są także gorsety, dzięki którym uwydatnia się biust i podkreśla talię.

Model linii A jest dość podobny, charakteryzuje się zaszewkami w biuście i rozszerzeniem się sukni w dół do linii trapezu. Daje efekt elegancji i klasy a przy tym wyszczupla sylwetkę. Często wybieraną suknią jest także prosty krój, dopasowany do sylwetki, najczęściej wykonana z koronki.

Materiałem, na który najczęściej decydują się kobiety jest satyna, tiul, jedwab, tafta. Często suknie są ręcznie zdobione, z różnymi kamieniami, koronkami. Jednak niektóre kobiety decydują się na prostotę, bez jakichkolwiek elementów dekoracyjnych.

Wybór sukni ślubnej to nie lada sztuka. Można wybierać w kreacjach znanych marek sukni ślubnych – Cimbeline, Lisa Ferrera, Madonna, Agnes lub zdecydować się na szycie sukni na miarę. Suknie ślubne, w zależności od upodobań, mogą być śnieżnobiałe, w kolorze ecru, kremowe, z elementami granatu, czerwieni czy zieleni.
Przyszła Panna Młoda, która może poszczyć się nienaganną figurą, może zdecydować się na krótką awangardową suknię ślubną.
Poza suknią ważne są dodatki – buty, welon, rękawiczki, bolerko.