Co dać w prezencie ślubnym?

Prezenty ślubne to kłopot nie tylko dla gości również Państwo młodzi mogą mieć problem z trzema żelazkami i pięcioma zestawami obiadowymi.

Dlatego by uniknąć tego rodzaju sytuacji warto wcześniej poinformować gości jakiego rodzaju prezenty chcielibyście otrzymać. Nie każda para chce otrzymać upominki część woli pieniądze które przeznaczą na dowolnie wybrany cel.
Prezenty ślubne w formie niepieniężnej stają się coraz mniej popularne. Trudno jest wybrać odpowiedni podarunek dla Młodej Pary, choć jest to oznaka pewnego zaangażowania w trud szukania prezentu, który najbardziej trafiałby w gusta Pary Młodej. Jednakże pieniądze są jak gdyby „pewniakiem”. Na pewno nie zawiedzie się wtedy oczekiwań Pary Młodej.
Nowożeńcy także w ramach wdzięczności i w podziękowaniu za przybycie obdarowują swoich gości drobnymi upominkami. Są to zazwyczaj małe pudełeczka zrobione z papieru lub uszyte z koronki lub tiulu, w których znajdują się najczęściej słodycze.

Ciekawym i dobrym pomysłem jest lista prezentów ślubnych. Lista  ta zawiera spis wszystkich rzeczy jakie Państwo Młodzi chcieliby otrzymać. Popularnym staje się również wybranie określonego sklepu, dostarczenie swojej listy zaś  osoby które chcą kupić upominek mogą uzyskać wszystkie informacje w danym sklepie na temat wolnych pozycji na liście.

Warto również pamiętać iż dodatkowo otrzymujemy również kwiaty. Część młodych par podejmuje decyzję by np kwotę jaka chcemy przeznaczyć na kwiaty dla państwa młodych przekazać na cele charytatywne np na dom dziecka lub kupić zabawki, maskotki czy przybory szkolne.