Najlepsze lokale i oprawa muzyczna

Zazwyczaj są to restauracje z wielką salą, na której odbywają się tańce, a gdzie wyżywienie oraz napoje zapewnia już lokal. Właściwie Państwo Młodzi nie muszą się o nic martwić. Są także wszelkiego rodzaju dworki i pałacyki gdzie atmosfera wesela ma iście królewski charakter. To na pewno zapewni niemałe wrażenie na rodzinie.

Ważne jest, aby Młoda Para najpierw określiła styl ślubu. Czy będzie on klasyczny – w domu weselnym, czy romantyczny – w uroczym dworku . Wszystko zależy od wyobraźni i oczekiwań Państwa Młodych. Kiedy sala i miejsce jest już zaplanowane i zarezerwowane, można zająć się tłem muzycznym. Należy jasno sprecyzować, czego tak naprawdę oczekujemy i w jakim stylu będzie organizowane wesele. Dj na wesele, można pokusić się o takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli ślub biorą młodzi ludzie, a gośćmi będą także osoby w podobnym wieku. W przeciwieństwie do popularnych kapel, Dj nie ma sztywno sprecyzowanego planu. Jego repertuar zależny jest od gustów i preferencji muzycznych gości.

Państwo Młodzi mogą wcześniej określić rodzaj muzyki, na przykład muzyka lat 60-tych, rock&roll, muzyka biesiadna, cygańska, czy tradycyjne tańce jak walc, tango; muzyka latynoamerykańska czy dance, pop. Dj pełni rolę także wodzireja, który zachęci gości do wspólnej zabawy. Należy pamiętać, że muzyka jest fundamentem udanej zabawy, dlatego też wybór muzyki jest niebywale ważny. Można zdecydować się także na inny sposób umilania sobie czasu w czasie tańców, dzięki kapeli góralskiej.

Jest to nie tylko dobra metoda na huczną zabawę dla osób zamieszkujących tereny górskie, ale ludzi po prostu kochające takie rytmy i góry. Jest to nie tylko odniesienie do folkloru polskiego, ale także innych krajów europejskich. Akordeon, skrzypce, kontrabas, altówka znakomicie brzmią ze słowno – muzycznym przekazem. Całość zapewnia żywy i nietypowy wydźwięk dobrej zabawy.

Można wybrać także klasyczną kapelę, która gra na żywo covery różnych zespołów, odtwarza muzykę w różnych stylach. Muzyka na żywo zazwyczaj jest lepiej odbierana przez gości, niż puszczana z płyt. Pozwala to na nieoczekiwany zwrot akcji i barwniejszy przebieg zabawy, choć nie jest to żadną regułą, wszystko zależy oczywiście od uczestników.