Jak dobrać buty i dodatki do sukni?

Buty ślubne zwykle ukryte są pod suknią, stanowią one istotny dodatek, gdyż uzupełniają strój panny młodej.Znalezienie butów idealnie pasujących do sukni ślubnej jest naprawdę trudne. Buty ślubne należ dobierać do koloru i do dodatków które są na sukni. Jeżeli suknia jest bogato zdobiona falbanami, koronkami, koralikami lub cekinami warto wybrać gładkie buty bez zdobień, aby uniknąć przesytu który prowadzi do kiczu.

Wybierając skromniejszą suknię ślubną, można pozwolić sobie na buty ozdobione kwiatkami, koralikami, drapowane, haftowane. Jeżeli suknia ślubna jest koloru białego, to buty ślubne też powinny być białe,buty w kolorze ecru pasują do sukni ślubnych w kolorach: ecru, śmietanka, kość słoniowa, szampan.
Nad wyborem odpowiednich butów na tę specjalną okazję warto zastanowić się odpowiednio wcześnie , gdyż długość sukienki powinna być dopasowana do wysokości obcasa, buty będą więc potrzebne do ostatecznych przymiarek.
Jaki fason wybrać?Buty z wydłużonym czubkiem wysmuklają i wydłużają stopę. Okrągłe noski natomiast są modne, często delikatniejsze. Można też znaleźć buty z kwadratowymi czubkami często są one najwygodniejsze, jednak nie wróciły jeszcze do mody.

Wybór zależy wyłącznie od gustu danej osoby. Jeśli ślub ma się odbyć w chłodniejszych miesiącach lub w chłodny wieczór załóż pełne czółenka zabudowane. A do krótkich sukienek można założyć koronkowe kozaczki.
Ponieważ uroczystości ślubno weselne zwykle trwają dość długo, dlatego ważne jest, aby buty były wygodne i odpowiedniej jakości, by wytrzymały weselne szaleństwa taneczne.
O ślubne buty warto zapytać też w salonie, w którym zamawia się suknię. Często sprzedawczynie potrafią wskazać przynajmniej kilka sprawdzonych sklepów, a może się także okazać, że dysponują katalogami butów i istnieje możliwość zamówienia obuwia
Dużą popularnością cieszą się także sklepy internetowe oferujące sprzedaż butów ślubnych. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usług takiego sklepu, warto jest sprawdzić opinie na jego temat, a także doprecyzować warunki ewentualnego zwrotu towaru.
Zakup odpowiednich butów może zająć sporo czasu, zwłaszcza gdy wymarzony model nie jest dostępny w odpowiednim rozmiarze i trzeba specjalnie go sprowadzać.